Лауреат и отлично представяне на наши ученици в Националната олимпиада по физика

Лауреат и отлично представяне на наши ученици в Националната олимпиада по физика

 Ученици от нашето училище взеха участие в Националната олимпиада по физика, която се проведе в гр. Казанлък в периода 25-27 април 2025г. След успешно преминаване през общинския, областния и националния кръг, нашите представители се наредиха сред най- добрите млади физици в страната.

Участници от училището бяха:

• Калоян Тодоров- 11.а клас , ръководител Ванилия Беремска

• Валентин Филипов-11.а клас , ръководител Ванилия Беремска

• Атанас Василев-11.а клас , ръководител Ванилия Беремска

• Искрен Нинов-10.а клас , ръководител Даниела Узунова

• Мартин Хитов-7 клас , ръководител Ирена Борисова

Калоян Тодоров е удостоен със званието лауреат на Националната олимпиада по физика – постижение, което му осигурява място в националния отбор на България за участие в Европейската олимпиада по физика , както и включване в подбора за Международната олимпиада.

 Поздравления за всички ученици и техните ръководители за техните усилия, подготовка и отлично представяне. Пожелаваме й бъдещи успехи!

За нас

МГ „Гео Милев“ – Плевен е мястото, където талантът среща знанието! Предлагаме профилирани паралелки по математика, природни и софтуерни науки, които подготвят бъдещите иноватори и лидери. 

Избери образование с бъдеще – при нас науката е приключение!
  • През 1957 година: Училището приема името на поета Гео Милев
  • Учебна 1971/1972г.: Гимназията се преобразува в Математическа
  • Учебна 1981/1982г.: Начало на профилираното обучение. Открива се физическа паралелка

и т.н. ...